Sami Neser / SHA - Suriye Haber Ajansı Kurucu

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

3 Suriyeliyi tabutuyla birlikte sınır dışı ettiniz.. Gurur duyun!

07 Temmuz 2017 Cuma

Geçtiğimiz hafta sosyal medyada #SuriyelilerEvineDönsün hashtagı altında ırkçılık yaparak yalan dolan iftira sebeplerle ortalığı karıştıranlara sesleniyorum. Başlattığınız ırkçı kampanya sonucunda 20 yaşında evli bir kadın daha doğmamış çocuğu ve 10 aylık bebeğiyle birlikte tabuta konularak sınır dışı edildi. Umarım rahatlamışsınızdır..

Sosyal medyadan başlatılan ırkçı kampanya, Ankara’da bulunan Demetevler’deki olaylar üzerine kuruldu. Provokatörlere göre Suriyeliler Demetevler’de 2 kadına tecavüz etmiş, bir dükkanı tarayarak 10 kişiyi öldürmüş, bir bebeğin boğazını kesmiş ve daha neler neler yapmış. Tek amaçları, Suriyeliler üzerinden ortaya fitne atmaktı. Başardılar da..

Ertesi gün gerçek ortaya çıkıyor. Bölgede bir inşaat firmasında çalışan Iraklı Türkmenlere çalıştıkları ayların maaşları verilmemişti. Bunun üzerine çıkan tartışmada bir Türkmen kardeşimiz ağır yaralanmıştı. Ortada ne Suriyeli var ne de Suriyelinin S’si.

Tabi gerçek ortaya çıktı çıkmasına da ne duyuran var ne duyan. Fitneyi ortaya atanlar kör sağır dilsizi oynuyor. Hatta tam aksine yeni fitneler üretiyorlardı. Fitne ateşini alevlendirmek kolay, gel söndür söndürebilirsen. Fitne ateşi aldı başını gitti. Demetevler yalanı yetmedi bu sefer başka yalanlar üretilmeye başlandı. Birde mesele keşke gerçekten Suriyeliler olsa. Asıl mesele büyüyen Türkiye. Suriyeliler konusu ise siyasetin bir malzemesi olarak kullanılıyor.

Aynı gün İçişleri Bakanlığı bir açıklama yaparak Suriyelilerin suça karışma oranının sadece %1.32 olduğunu ve hırsızlık olaylarında geçen yılın ilk 6 ayına göre %5’lik bir azalma söz konusu olduğunu duyurdu. Aynı zamanda suç işleyen Suriyelilerin sınır dışı edileceğini de Başbakan açıkladı. Tam yerinde bir açıklamaydı. Ama hiç biter mi fitneleri..

Bu sefer CHP’li belediye başkanları, MHP’li ırkçı Sinan Oğanlar, Demet Akalın ve diğer sanatçılar, yazarlar, siyasetçiler ve etkili birçok isim fitne yaymaya devam etti. Bu fitne o kadar çok büyüdü ki en sonunda Suriyeli hamile bir anne ve oğullarını buldu.

Birol K. Ve Cemal B. Adındaki iki alçak insanlıktan yoksun bir şekilde hamile Suriyeli anneye önce tecavüz ettiler daha sonra 10 aylık oğluyla birlikte kafalarını taşla ezerek katlettiler. Bitti mi? Maalesef bitmedi..

Bide bunun üzerine DHA adında bir kuruluşun insanlıktan uzak bir şekilde yaptığı haber ortaya çıktı. DHA yaptığı haberde adeta tecavüzü meşrulaştırıyor ve iki caniyi aklıyordu. DHA haberinde, "Öldürülen Suriyeli kadın güzelliği ile dikkat çektiği için bunlar yaşanmış olabilir" cümlesine yer verdi. Bunu yazan muhabirin annesi kız kardeşi ablası yok mu merak ediyorum. İnsanlıktan yoksun bu muhabire soruyorum. Annen bacın kardeşin güzel diye tecavüz etseler ne yapacaksın acaba? Mazlumların ahını aldın. O sana yeter..

Tüm bunlara rağmen çıkıp bu olayda gene Suriyelileri suçlayıp "Ülkelerine geri dönselerdi bunlar olmazdı" diyen kansızlar bile çıktı. Bunlara ne desen boş...

Ve bu ırkçı kampanyayı başlatan ve destek olanlara sesleniyorum. Evet ırkçı kampanyanız sonucunda 3 Suriyeliyi tabutlarıyla birlikte sınır dışı etmeyi başardınız. Umarım ömür boyu bu hadiseyi unutmaz ve kendinizle gurur duyarsınız.

Yazıyı bitirmeden önce, iki caninin götürüldüğü karakolun önüne giden ve bu alçak canileri linç etmek istercesine idamın gelmesini talep eden öfkeli Sakaryalı kardeşlerime teşekkür etmek istiyorum. Gerçek bir Türkün terazisinin ırkçılık üzerine değil, hak ve batıl üzerine kurulu olduğunu, vahşet ve zulme sessiz kalmayacağını bir kez daha göstermiş oldunuz. Allah emsallerinizi arttırsın.

Selamün Aleyküm..

twitter.com/SamiNeser

Bu yazı toplam {} defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Editörün Seçtikleri
Haberler