Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ABD muhalifleri vuruyor, Esed güçleri Halepte ilerliyor!
09 Eylül 2016 Cuma

ABD muhalifleri vuruyor, Esed güçleri Halep'te ilerliyor!

ABD uçakları muhalif komutanları bombalarken Esed güçleri de diğer taraftan Halep'te ilerliyor. İkinci kez Esed'in kuşatması altında olan Halep'te ise durum içler acısı.
HABER: Büşra Gültekin | Suriye Haber Ajansı
 
Halep'te bulunan Ramuse bölgesinde, Esed Güçleri ve ona bağlı milisler ile muhalifler arasında çıkan şiddetli çatışmalar sonrasında Esed güçleri bölgede bir çok noktayı ele geçirdi. 
 
Muhalifler, Esed Güçleri ve milislerinin Ramuse'de ilerlemeleri sebebiyle bölgede bir çok noktadan çekilmek zorunda kaldı. Rus ve ABD hava desteğini alan rejimin ele geçirdiği son yerler ise "Gaz Tesisi", Belediye binası, Ekmek fırını ve posta binası oldu.
 
Bölgeden gelen raporlara göre, muhaliflerin bölgeden çekilmek zorunda kalmasının ana sebebi, bölgenin yoğun bombardıman altında kalması olduğu görülüyor.
 
Aynı zamanda Güney Halep'te Mu'ratah tepesi çizgisinde Rejim güçleri ve muhalifler arasında paralel denebilecek şekilde çatışmalar gerçekleşti. Muhaliflerin çatıştığı bölgede bir savaş uçağı adeta oyun oynarcasına uzun müddet gökyüzünde manevralar yaparak yüzlerce kez muhalifleri bombaladı.
 
Çarşamba günü yayınlanan bir haberde ise; Feylek el-Kuds'da lideri İranlı Kasım Süleymani'nin Güney Halep Kırsalına gerçekleştirdiği ziyaretin ardından Irak Nuceba Hareketine 1000'den fazla savaşçının gönderileceği yazıldı.
 
Öte yandan ikinci kez rejim tarafından kuşatılan Halep kuşatmasını kırmak için Halep'in batısında bir toplantı gerçekleştiren muhalif askeri komutanlar ABD uçaklarının saldırısına uğradı. Saldırıda Fetih Ordusu'nun genel komutanı ve kurucusu Ebu Hacer El-Humsi ile birlikte birçok isim hayatını kaybetti.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Editörün Seçtikleri
Haberler