Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ahraru Şamın askeri sözcüsü açıkladı! İşte kuşatma altındaki Halepte son durum
04 Ağustos 2016 Perşembe

Ahrar'u Şam'ın askeri sözcüsü açıkladı! İşte kuşatma altındaki Halep'te son durum

Muhalif Ahrar'u Şam grubu askeri sözcüsü Ebu Yusuf el Muhacir, bölgedeki son duruma dair açıklamalar yaptı.

HABER: Sami Neser - Suriye Haber Ajansı

Halep'teki ablukanın kalkması ve şehrin tamamen özgürleşmesi için başlatılan Büyük Halep Operasyonu devam ediyor.

Çatışmaların yoğunlaştığı Güney Halep'te rejimin kayıpları artarken muhalif Ahrar'u Şam grubu askeri sözcüsü Ebu Yusuf el Muhacir, kuşatmanın kırılmasının yakın olduğunu ifade etti.

Topçu Okulu'nun da alınmasıyla Halep kuşatmasının kırılacağını ifade eden grup sözcüsünün açıklamaları şu şekilde:

"Topçu Okulu, Huveyz, Ramuse, Mahrukat, Amiriye ve Cemiyat tepesinde çatışmalar yaşanıyor. Esed rejiminin Halep'te aldığı Huveyz ve Cemiyat noktalarını en kısa sürede geri alacağız. Ramuse'de bazı noktaları kaybetmemiz, kuşatmayı kırmamızı geciktirdi. Ancak kaybedilen noktalar geri alınıp kuşatma kırılacaktır. Kaybedilen bu noktaların da geri alınmasından sonra Topçu Okulunun alınmasıyla birlikte kuşatma kırılacaktır."

Operasyonlarda öldürülen rejim askerlerinin sayısını açıkladıktan sonra Halep'te zor durumda olan tarafın Esed rejimi olduğuna dikkat çeken Muhacir, açıklamalarını şu şekilde devam ettirdi:

"Uzun menzilli silahlar ile öldürülenler hariç, çatışmalar sırasında öldürülen 130 milis sayabildik. Halep'te herhangi bir ateşkesi kabul etmeyeceğiz. Zor durumda olan taraf Esed rejimidir. Rejim daha önce de hiç bir ateşkese uymamıştır. Ayrıca elimizde 3 Rus pilotunun cesedi mevcut, ancak Rusya bu cesetleri almak için henüz bizimle iletişime geçmedi."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Editörün Seçtikleri
Haberler