Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Aydında eller Halep ve Suriye Direnişi için semaya uzandı - FOTO
02 Mayıs 2016 Pazartesi

Aydın'da eller Halep ve Suriye Direnişi için semaya uzandı - FOTO

Halep'te yaşanan Müslüman kıyımına tepkiler çığ gibi büyüyor. Bugün de Aydın'da yaşayan sorumlu Müslümanlar Halep'teki kardeşleri ve Suriye Kıyamı için meydandaydı.
Suriye’de son dönemde meydana gelen ve sivil halkın kadın çocuk demeden soykırıma maruz kalması, Türkiye’de yaşayan sorumlu Müslümanları harekete geçirdi. Halep'te gerçekleşen vahşete ülkenin dört bir tarafından gelen tepkiler çığ gibi büyürken, bugün de Aydın Bey Camii önünde düzenlenen basın açıklamasında zalimler lanetlendi.    
 
 ‘Halep için ses ver Aydın’ etkinliğinde Aydın’da bulunan duyarlı Müslümanlar bir araya gelerek; tüm zorluklara tüm baskılara yokluklara ve imkânsızlıklara rağmen kararlı bir şekilde süren Suriye kıyamının adeta destanlaşan bir direniş olmasında emeği geçenlere dua yolladı. Zulüm ve gaddarlığı kelimelerle izah edilemeyecek, işkence ve katliamlara dair fotoğraflarına bakmaya bile dayanamadığımız bu vahşeti tüm dünyanın gözü önünde ve batının duyarsızlığıyla yapmaya devam eden Diktatör Esed’in Baas rejimine karşı Deraa'da başlatılan ve direnişin 6. Yılında destanlaşarak devam ettiği vurgulandı. 
 
_mg_2419.jpg
 
Direniş Sadece Esed Rejimine Karşı Değil, Tüm Şer Odaklarına Karşı Sürüyor
 
Aydın'daki duyarlı vatandaşların gerçekleştirdiği basın açıklamasında 6. yılına giren Sruiye Direnişi'nin sadece nizamla mücadele etmekle kalmadığı, aynı zamanda bütün yerli ve küresel şer odaklarına karşı sürdürüldüğü belirtildi.
Suriye de izzeti zillete tercih edip kıyama kalkan Suriye halkının kıyamın başladığı günden beri çok zor ve kısıtlı imkânlarla mücadelesine devam ettiği vurgulandı.
 
Düzenlenen basın açıklamasında; “Suriye de başlatılan kıyamın zafere ulaşmaması için direnişin karşısında yer alan katil ABD, katil İran, katil Rusya, katil Çin, katil PKK/PYD ve tüm işbirlikçiler her geçen gün katliamlarına bir yenisini daha ekleyerek dünya insanlığının gözü önünde bir halkı yok etmeye devam ediyor. 10 günden beridir Rusya ve işbirlikçileri tarafından havadan ve karadan yoğun bir şekilde bombalanan Halep şehrimiz bütün zorluklara rağmen direnmeye devam etmektedir. Rusya’nın bütün dünyanın gözü önünde Halep’te gerçekleştirdiği bu Müslüman kıyımı ve katliama ne yazık ki insanlık dilsiz ve sağır kesilmiştir.
Dillerinde özgürlüğü ve barışı pelesenk eden sözde özgürlük havarileri Halep’te mazlum insanların can çekişmelerini adeta büyük bir sevinçle izlemektedirler. Bizler Aydın’da yaşayan Müslümanlar olarak rabbimizin bize yüklediği şahitlik sorumluluğu gereği katil Esed ve onun destekçileri olan başta Hamaney ve Putin’in Suriye’de yaptıkları katliamlara sessiz kalmadığımızı ve gücümüz yettiğince her zaman ve her yerde bu zulmü dillendirip buna karşı her tür çaba ve gayreti sarf edeceğimizi belirtmek istiyoruz. Şunu unutmamamız lazım; Ümmetin kurtuluşu Kudüs'ün özgürlüğündedir, Kudüs'ün özgür olması da Halep'in yeniden özgür olmasına bağlıdır. Selam olsun; Halep’e, Şama, Deraya, Hamaya ve İdlip’e.”  ifadelerine yer verildi. 
 
_mg_2424.jpg
 
_mg_2429.jpg
 
BU ZOR SÜREÇTE KENDİMİZİ HİÇBİR ZAMAN YALNIZ HİSSETMEDİK
 
Programda Aydın’da yaşayan ve Suriye’deki kargaşadan dolayı eğitim için Aydın’da bulunan Suriyeliler de Türk Halkına gösterdikleri kardeşlikten dolayı teşekkür etti.  ADÜ Tıp Fakültesi 1. Sınıf Öğrencisi Mohamad Hadi Ktaech, bu zor süreçte kendilerini hiçbir zaman yalnız hissetmediklerini belirterek; “Bizler Suriyeli Müslümanlar olarak ülkemizi terk etmedik korkaklar da değiliz. Ülkemizin geleceği için öğrenim görüyoruz. Suriye’de Müslümanların izzet ve şerefini korumak için akrabalarımız, kardeşlerimiz savaşmaya devam ediyorlar ve devam edecekler elhamdülillah. Özgür Suriye’nin yeniden inşaası için burada çeşitli bölümlerde eğitim almak için gönderildik. Suriyeli ve ezilen mazlum dünya Müslümanları için yardımlarınızı ve dualarınızı esirgemeyin. Allah tüm kardeşlerimizden razı olsun. Ve bilin ki, Allah ancak inananlarla beraberdir.” dedi. Programın sonunda ADÜ Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği programı Öğrencisi Anas Aldeib Suriye’deki mazlumlar ve tüm dünyadaki Müslümanlar için dua ettirdi.
 
SHA - Suriye Haber Ajansı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Editörün Seçtikleri
Haberler