Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Babda mayınlar ve bomba düzenekleri temizleniyor
25 Şubat 2017 Cumartesi

Bab'da mayınlar ve bomba düzenekleri temizleniyor

TSK'nın desteklediği Özgür Suriye Ordusu, Suriye'nin kuzeyindeki Bab ilçesinin merkezini ele geçirmesinin ardından, terör örgütü DEAŞ'ın ilçeye yerleştirdiği mayın ve bomba düzeneklerini temizlemeye devam ediyor.
Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) desteklediği Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), Suriye'nin kuzeyindeki Bab ilçesinin merkezini ele geçirmesinin ardından, terör örgütü DEAŞ'ın ilçeye yerleştirdiği mayın ve bomba düzeneklerini temizlemeye devam ediyor.
 
6.20170225145623.jpg
 
Koalisyon güçleriyle koordineli başlatılan Fırat Kalkanı Harekatı'nda, Bab bölgesinin kontrol altına alınmasıyla ÖSO birlikleri ilçede kontrollü bir şekilde dolaşıyor.
 
Bazı ÖSO mensupları, cep telefonuyla ilçede fotoğraf çektiriyor. Bu arada ilçede hayvanlara zarar gelmemesi için çalışma yapan ÖSO birlikleri, kedi ve kuşlara yem vermeyi de ihmal etmiyor.
 
Suriyeliler mayınların temizlenmesini bekliyor
 
Terör örgütü DEAŞ'ın zulmünden kaçan Suriyeliler, ilçeye tekrar gelmek için mayınların temizlenmesini beklerken, bazı aileler ilçedeki evlerine girmeye çalışırken evlere yerleştirilen mayınlar bir bir patlıyor, patlama sonucu ölen ve yaralananlar oluyor. ÖSO, evleri kontrol edilmeyen sivilleri evlerine girmemeleri konusunda uyardı.
 
Özgür Suriye Ordusu'nun saha komutalarından Hasan el-Hatib, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçenin terör örgütü DEAŞ'tan kurtarıldığını kaydetti.
 
7.20170225145704.jpg
 
"Bu temizlik 3-4 gün içinde bitecektir"
 
DEAŞ'ın döşediği mayınları temizleme faaliyetleri yürüttüklerini ifade eden Hatib, "Bu temizlik 3-4 gün içinde bitecektir. Örgütün evlere, sokaklara ve caddelere yerleştirdiği mayın ve patlayıcıları bomba imha uzmanlarımız dedektörlerle bularak etkisiz hale getiriyor.'' dedi.
 
AA
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Editörün Seçtikleri
Haberler