sayfa içeriği
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Demokratik Suriye Güçleri komutanı: Esed ile işbirliği yapıyoruz
26 Temmuz 2016 Salı

Demokratik Suriye Güçleri komutanı: Esed ile işbirliği yapıyoruz

PYD'ye bağlı Demokratik Suriye Güçleri adlı terör örgütünün yetkilisi, yaptığı açıklamada Esed rejimi ile olan işbirliklerini itiraf etti ve Suriye'nin geleceği için mücadele eden hareketleri terör örgütü olarak niteledi.

HABER: Talha Ünsal - Suriye Haber Ajansı

PYD/PKK'nın kurduğu terör örgütü Demokratik Suriye Güçleri'nin genel komutanlık müsteşarı Nasır Hac Mansur, yaptığı açıklamalarda Esed rejimi ile işbirliğini yaptıklarını itiraf etti.

Örgüt yetkilisi Mansur, Suriye'de özgürlük mücadelesi veren İslami Cihad hareketlerini terör örgütü olarak nitelediği açıklamasında "Bizim amacımız Suriyenin her yerinde demokratik bir düzen kurmak, Selefi cihatçı grupların teröründen kurtulmak ve Suriye rejimini yıkmaktır." dedi.

Kamışlı ve Haseke'de Rejim İle İşbirliği

Örgüt yetkilisi Mansur, "Hakimiyetimiz altındaki Kamışlı ve Haseke'de bazı zaruretlerden dolayı Esed rejimine bağlı emniyet güçleri bulunuyor. Rejim askerlerinin bu bölgelerden diğer bölgelere geçişi sırasında bazen aramızda çatışmalar yaşanıyor. Onların buradaki varlığı bize, askerlerimize ve devrimin devam etmesine bir tehlike teşkil etmiyor." diyerek Demokratik Suriye Güçleri ile Esed rejimi ile arasındaki ilişkiyi itiraf etti.

Öte yandan Mansur "Biz Devrimin gerçek temsilcileriyiz derken buna bulunduğumuz durum da şahitlik ediyor." ifadesini kullanarak Suriye Halkının Haklı Direnişi'nin esas sahiplerinin kendileri olduğunu iddia etti.

Örgüt, etkin olduğu bölgelerde YPG terör örgütün hakimiyetini kabul etmeyenleri göçe zorlaması ve göç etmemekte ısrarcı olanları katletmesi ile daha önce de çok kez gündeme gelmişti. 

Demokratik Suriye Güçleri adlı terör örgütünün sivil halkı hedef aldığı olaylardan bazıları:

 
İnsan Hakları Suriye Gözlemevi (SOHR), raporlarında Arap köylerinin YPG tarafından yağmalandığını, köylülerin katledildiğini ve evlerinin yağmalandıktan sonra örgüt tarafından yakıldığını belirtmiş, olaya dair görüntüler sosyal medyada paylaşılmıştı.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Editörün Seçtikleri
Haberler