sayfa içeriği
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Esed askerleri Kürt çocuklarını kurşuna dizdi! (Foto)
22 Nisan 2016 Cuma

Esed askerleri Kürt çocuklarını kurşuna dizdi! (Foto)

Esed güçleri ile PKK'nın Suriye kolu PYD’nin denetimindeki Kamışlı'da 3 gündür taraflar arasında çatışmalar yaşanıyor. Bölgede aktarılan görüntülerde sivillerin bölgeden kaçtığı ve birçok Kürt sivilin Esed rejim askerlerince katledildiği açıklandı.
Esed rejimi ve Suriyeli PKK'lı Kürtlerin silahlı gücü YPG, Suriye'nin Kamışlı bölgesinde helen çatışıyor. Bölgede bulunan sivillerin korku içerisinde çatışma yerlerinden uzaklaştığı aktarılırken 3 gündür devam eden çatışmalarda her iki taraftanda çok sayıda kişinin öldüğü bildirildi.
 
İKİ GÜÇLÜ MÜTTEFİK BİRBİRİNE GİRDİ
 
Suriye savaşından bu yana iki güçlü müttefik olan Esed rejimi ile arasında su sızmayan YPG güçleri arasında bir anda patlak veren hakimiyet savaşında, Haseke'nin Kamışlı ilçesinde şuana kadar yaşanan çatışmalarda aralarında kadın ve çocuklarında bulunduğu 30'dan fazla ölü ve çok sayıda yaralının olduğu kaydedildi.
 
KÜÇÜK ÇOCUKLAR KATLEDİLDİ
 
Sosyal medya üzerinden paylaşılan görüntülerde, bölgede Esed rejimi tarafından katledilen sivillerin arasında küçük yaşta çocuklarında olduğu görülüyor.
 
PKK'ya yakın kaynakların aktardığı bilgi ve görüntülerde, Kamışlı kent merkezindeki Wehdê kavşağındaki PYD noktasına rejim güçlerinin saldırısı üzerine YPG'nin yerel birliklerinin de dahil olduğu çatışmalarda Elaya Cezaevi rejim güçlerinden ele geçirildiği, 5 rejim askeri öldürüldüğü ve 62 rejim askeri esir alındığı ifade edildi.
 
Wehdê kavşağına giden yollarda ve Emin Siyasî mıntıkasında, Kesb sokağı ve Güvenlik kavşağında devam eden çatışmalarda, şimdiye kadar 30 rejim askeri öldürüldüğü bildirildi. Rejim güçleri havaalanından Elaya Mahallesi'ne havan topları ile saldırmış, 1 sivil yaşamını yitirirken, 20 sivil yaralanmıştı. 
 
PYD'ye bağlı militanların rejimden ele geçirdiği Elaya Cezaevine rejim bayrağını
çıkartıp kendi bayraklarını astığı o an
 
 
ww.jpg
 
Islah Haber
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Editörün Seçtikleri
Haberler