Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Fidder, Yermuk Vahşetini Kınadı - VİDEO HABER
11 Nisan 2015 Cumartesi

Fidder, Yermuk Vahşetini Kınadı - VİDEO HABER

Fatih Camii’nde toplanan bir grup, DAEŞ ve Esed güçleri tarafından 15’i aşkın Filistinlinin ölümüne neden olan Yermuk kampına yapılan saldırıyı kınadı.

Filistin Dayanışma Derneği (FİDDER) üyesi bir grup, Fatih Camii’nde cuma namazının ardından bir araya gelerek DAEŞ tarafından 15 kişinin ölümüne neden olan Filistinlilerin kaldığı Yermuk kampına yapılan saldırıyı kınadı. Cuma namazı sonrası caminin avlusunda toplanan grup, Filistin ve Suriye bayrakları açarak çeşitli sloganlar attı ve saldırıyı kınadı.

 

Açıklama yapan Bilad-ı Şam ve FİDDER Genel Koordinatörü Adem Çevik, “Bildiğiniz gibi Filistinli kardeşlerimiz Yermuk Kampında iki ateş arasında. Hem DAEŞ tarafından kuşatılmış hem de Humeyni diktatörlüğünün desteklediği katil Esed tarafından kuşatılmış durumda. Kardeşlerimiz böyle kirli bir durum içinde olduğu içişn toplandık ve bu zulmü lanetliyoruz. Bütün dünyadaki insan hakları örgütlerini, Birleşmiş Milletleri, Avrupa İnsan Hakları Konseyi’ni göreve davet ediyorum” dedi.

 

Dernek tarafından yapılan yazılı açıklamada, ise, “Suriye rejimi tarafından 638 gün kuşatılmış olan Yermuk kampına insani yardımları engellemek, mülteci kampını patlayıcı varillerle bombalama ve 208 günden fazla suyu kesme gibi olan uygulamalarını şiddetle kınıyoruz” ifadelerine yer verildi.

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Editörün Seçtikleri
Haberler