Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Halepteki sivil katliamının 6 günlük bilançosu: 322 ölü, bin 150 yaralı
22 Kasım 2016 Salı

Halep'teki sivil katliamının 6 günlük bilançosu: 322 ölü, bin 150 yaralı

Suriye'de son 6 günde, Beşşar Esed rejimi tarafından düzenlenen ve Rus Hava Kuvvetlerinin destek verdiği saldırılarda, Halep kent merkezinin doğusunda 322 sivil hayatını kaybetti, bin 150'si yaralandı.
AA'nın haberine göre son 6 günde, Esed rejimi tarafından düzenlenen ve Rus Hava Kuvvetlerinin destek verdiği Halep'in doğusuna yönelik saldırılarda, 322 sivil hayatını kaybetti, bin 150'si yaralandı.
 
Halep Sivil Savunma ekibinin basın sorumlusu İbrahim Ebu Leys, 15 Kasım'dan bu yana Halep'in doğusunda muhaliflerin kontrolündeki bölgelere düzenlenen hava ve kara saldırılarındaki sivil kayıplara ilişkin açıklama yaptı. Ölenlerin 82'sinin çocuk, 63'ünün kadın olduğunu bildiren Leys, enkaz kaldırma çalışmalarının sürdüğünü, ölü sayısının artabileceğini ifade etti. Leys, rejimin vakum, misket ve varil bombaları; Rusya'nın ise nüfuz edici ve paraşüt bombaları kullandığını söyledi.
 
AMBULANSLAR, HASTANELER...
 
Rejim güçleri kentin doğusunu yoğun top atışlarıyla vururken, bombalanan bölgelere ulaşmaya çalışan ambulanslar sık sık hedef oluyor. Saldırılarda Halep'in doğusundaki Şear, Salahaddin, Muyesir, Mesekin, Hanano, Haydariye, Sukkeri, Ensari, Dahret Avad, Bab Neyrab, Ard Hamra, Tarık el Bab ve Sahur semtlerinde sivil yerleşimlerin yanı sıra okullar ve hastaneler hedef alındı. 4 Eylül'den bu yana rejim kuşatmasında bulunan yaklaşık 300 bin kişinin yaşadığı semtlerde fırınların çoğu kapandığı için halk, ekmek bulmakta büyük sıkıntı çekiyor.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Editörün Seçtikleri
Haberler