Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İslam Tugayından ÖSHAya Açıklama
18 Ağustos 2013 Pazar

İslam Tugayından ÖSHA'ya Açıklama

İslam Tugayının Özgür Suriye Haber Ajansı'na verdiği bilgilere göre Esedin güçleri dün 17.08.2013 tarihinde, Doğu Guta bölgesine doğru ilerlermeyi başladı ve İslam tugayının kontrolunun altında bulunan kentler'e girmeye çalıştı..

Esedin güçleri dün 17.08.2013 tarihinde, Doğu Guta bölgesine doğru ilerlermeyi başladı ve İslam tugayının kontrolunun altında bulunan kentler'e girmeye çalıştı, ağır silahlarla yaşanan çatışmalar sonucu İslam Tugayı 1 adet tankı ve 3 BMB zırhlı aracı imha etti.

Suriyenin orta bölgesi, Deyr Ezzor kentinde bulunan İslam tugayına bağlı olan Mürabatayn taburunun savaşçıları Esed kuvvetlerinin kontrolunun altında olan Elhüoykah mahllesini kontrol altına almak için operasyon düzenldi. Üç günlük operasyon sonucu 3 zırhlı araç imha edildi, yaklaşık olarak 80 Esed askeri öldürldü ve T72 modelli tank ganimet alındı.

Başka bir bölgede ise Esedin güçlerine bağlı Şii Ebu El-fadel El -Abas tugayının militanları Şamda yer alan Hajyerh mahllesi ağır silahlar ile bombalayarak girmeye çalıştı fakat İslam tugayı Esed askerlerine karşı çıkarak ilerlemelerine izin vermedi. Çatışmaların sırasında 50 Şii militan öldürüldü ve 5 militan esir alındı.

Bir başka haberde ise islam tugayı Ghota alşarkiyyede Esed güçlerine ait bir jet uçağı düşürdü.

Özgür Suriye Haber Ajansı

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Editörün Seçtikleri
Haberler