sayfa içeriği
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kilisli kadınlar yardım timiyle görev başında
18 Ocak 2017 Çarşamba

Kilisli kadınlar 'yardım timi'yle görev başında

Kamp dışında kalan Suriyelilerle ihtiyaç sahibi Kilislilere ulaşmak ve yardımların doğru adreslere yapılmasını sağlamak isteyen Kilis Belediyesince 100 kadından oluşan "yardım timi" kuruldu.
Kilis Belediyesince, kamp dışında yaşayan Suriyeli sığınmacılar ile diğer ihtiyaç sahiplerinin tespiti için 100 kadın gönüllünün yer aldığı "yardım timi" oluşturuldu.
 
Belediye tarafından başlatılan "Bir Bot, Bir Mont" kampanyası kapsamında faaliyet gösteren gönüllüler, kent genelinde çalışmalarını 2 aydır sürdürüyor.
 
Kampanya çerçevesinde gönüllü 100 kadından oluşturulan 25 yardım timi, mahalle sakinlerinden gelen ihbarlar ve ev ziyaretleriyle ihtiyaç sahibi aileleri tespit ediyor.
 
İlk olarak ailelerle irtibata geçen kadınlar, hayırseverlerden topladıkları gıda, battaniye ve kıyafet gibi ihtiyaç malzemelerinin bulunduğu kolileri kapı kapı dolaşarak ailelere ulaştırıyor.
 
"Bir Bot, Bir Mont" kampanyası
 
Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kent genelinde öncelikle 40 aileye ulaşmak amacıyla "Bir Bot, Bir Mont" kampanyası başlattıklarını, projeyle şimdiye kadar 15 bin ihtiyaç sahibine ulaştıklarını belirtti.
 
Proje kapsamında gönüllü kadınların kentteki evleri tek tek ziyaret ederek ailelerin hallerini hatırlarını sorduklarını anlatan Kara, daha sonra ihtiyaç sahibi ailelere ulaşmada yaşanan sıkıntıları gidermek için gönüllü kadınlardan yardım timi kurduklarını söyledi.
 
Hedeflerinin tüm kenti tarayıp ihtiyaç sahibi Suriyelilere ve Türk vatandaşlara ulaşmak olduğunu vurgulayan Kara, ekiplerin düzenli olarak her gün çalışmalara katıldığını, sabah tespit edilen ailelere öğleden sonra yardımların iletildiğini söyledi.
 
Yardımları gerçek sahiplerine ulaştırmanın mutluluğunu yaşıyorlar
Gönüllülerden Selver Polat, belediyenin oluşturduğu timde görev yapmanın sevincini yaşadığını ifade etti. Saha çalışmasıyla ihtiyaç sahibi aileleri tespit ettiklerini dile getiren Polat, aileler için gıda, kıyafet, ayakkabı, battaniye, çocuk bezi, mama gibi malzemeler hazırladıklarını ve böylece ailelerin sıkıntılarına bir nebze olsun çözüm olduklarını belirtti.
 
Elif Doğan da yardımların sağanak gibi yağdığını aktararak bu durumun kendilerini son derece mutlu ettiğini söyledi.
 
AA
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Editörün Seçtikleri
Haberler