sayfa içeriği
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Muhalifler neden kendi aralarında çatışıyor? Kimsenin anlatamadığı gerçekler..
24 Temmuz 2017 Pazartesi

Muhalifler neden kendi aralarında çatışıyor? Kimsenin anlatamadığı gerçekler..

Suriye Haber Ajansı (SHA) kurucusu Sami Neser, "Muhalifler neden kendi aralarında çatışıyor? Kimsenin anlatamadığı gerçekler.." başlıklı bir yazıyı kaleme aldı.

Suriye Haber Ajansı (SHA) kurucusu Sami Neser, Suriye'de yaşanan son olayları ele alan "Muhalifler neden kendi aralarında çatışıyor? Kimsenin anlatamadığı gerçekler.." başlıklı bir yazıyı kaleme aldı. Yazı aşağıdaki gibidir:

Medyada “Muhalifler kendi aralarında çatışıyor” haberlerini gördüğünüzde asıl olayın ne olduğunu daha iyi anlamak istiyorsanız bu yazının tamamını okumanızı tavsiye ederim.

Herkesin bildiği üzere son günlerde Suriye’de Tahrir’u Şam (HTŞ) ile Ahrar’u Şam arasında çatışmalar yaşanıyor. İmzalanan birçok anlaşmaya rağmen anlaşmalar bozuluyor. Asıl konuya başlamadan önce bir konuya açıklık getirmek istiyorum. Suriye Devrimi tarihinde muhalifler arasındaki çatışmayı iki kısma ayırmamız gerekiyor. Aksi takdirde bu konuyu hep “Bunlar birbirine giriyorlar birbirlerini yiyorlar” şeklinde yorumlarız. Bu yorum tamamen yanlıştır. Suriye’de muhalifler arasındaki çatışmalar ikiye ayrılır. Birincisi Muhalif - Muhalif çatışması. İkincisi ise Muhalif - El-Kaide çatışması. 

Yazının tamamını okumak için tıklayınız.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Editörün Seçtikleri
Haberler