Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Müslüman olan Alman rapçi Suriyede savaşıyor
16 Ağustos 2013 Cuma

Müslüman olan Alman rapçi Suriye'de savaşıyor

Eski Alman rapçi Deso Dogg Suriye'de muhaliflerin safında Esed'e karşı savaşıyor. Müslüman olduktan sonra Ebu Talha el Almani adını alan Deso Dogg, Almanya'da yaptığı 'cihat çağrıları'yla tanınıyor.

Eski Alman Rapçi Deso Dogg da Suriye'de muhaliflerin safında savaşıyor. Deso Dogg geçtiğimiz yıllarda Müslüman olarak Ebu Talha adını almıştı.

Ebu Talha el Almani, Almanya'da yaptığı cihad çağrılarıyla tanınıyor. Almanya’nın Rheinland-Pfalz Eyaletinde düzenlenen bir seminerde yaptığı cihat çağrısına, seminerde bulunan yaklaşık 50 kişinin ‘Allahuekber’ diyerek tezahurat göstermesi Eyalet İçişleri Bakanlığını alarma geçirmişti.

Ebu Talha, bir süredir Suriye'de muhaliflerin safında savaşıyor.

Müslüman olduktan sonra 2010 yılında müzik kariyerini sona erdiren Ebu Talha'nın, Suriye'deki savaşa kadar uzanan hayatını konu alan kısa bir film çekildi. 

Filmin tanıtım videosu...

 

incanews

YORUMLAR
Abu al maleeq al lamani
umm enceşe
kendisi nusret cephesi saflarında savaşmaktadır
22 Ağustos 2013 Perşembe 15:30
Editörün Seçtikleri
Bizimle Çalışmak İstermisiniz?

Arapça-Türkçe Bilip Özgür Suriye Haber Ajansı'nda, Gönüllü Olarak Allah Rızası İçin Elinden Geleni Yapmak İsteyen Kardeşlerimiz Alttaki Mail Hesabından veya Sitenin İletişim Bölümünden Bize Ulaşabilirler..

E-mail: Suriyehaberajansi@gmail.com
X
Bizler Birlikte Güçlüyüz

Paylaştığımız Haberleri Sosyal Medyada Yayarak ve Her Haberin Altına Bir Kaç Kelime Olsa Dahi Yorum Yazarak Bizlere Destek Olabilirsiniz.

X
X
Haber sanalbasin.com üyesidir