Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
PYD’ye suçüstü
03 Aralık 2016 Cumartesi

PYD’ye suçüstü

Özgür Suriye Ordusu, Azez’de terör örgütü PYD/PKK’ya ait mühimmat yüklü TIR yakaladı. Afrin’e giden plastik tabak yüklü TIR’da arama yapan muhalifler özel bölmede binlerce Kaleşnikof, Doçka ve BKS mermileriyle el bombaları tespit etti.
Suriye PKK'sına çok sayıda silah Azez'de ÖSO'ya bağlı birliklerin yaptığı kontrolde ele geçirildi. Afrin'e giden plastik tabak yüklü tırda yapılan aramadan binlerce kaleşnikof, doçka ve BKS mermisi ve bol miktarda el bombası bulundu. ÖSO birliği Afrin'e giden tırın özel bölmelerine gizlenen silah sandıklarına el koyarken tır şoförünü gözaltına aldı.
 
PYD'YE ÇALIŞAN TÜCCARLAR VAR
 
Kuşatma altındaki Afrin ilçesinde PYD terör örgütü silahlarını büyük oranda bölgede faaliyet gösteren silah tüccarları tarafından sağlanıyor. Muhalif görünümlü tüccarlar yüksek fiyatlar vererek ÖSO bileşeni gruplardan yüklü miktarda silahı satın alarak Afrin'e sevk ediyor.
 
YARDIMLARIN ARASINA GİZLENİYOR
 
Silah tüccarları, mühimmatları teröristlere göndermek için Türkiye'den gönderilen yardımları kullanıyor. Türkiye'den gönderilen tırlar, Suriye içerisindeki aktarma noktalarına bırakılıyor. Daha sonra yardım malzemeleri, buradan muhaliflere ait tırlara yüklenerek ihtiyaç bölgesine gönderiliyor. Silah tüccarları, bu tırları yolda durdurarak topladıkları mühimmatları yüklüyor. Bu yöntemle Azez'den yüklenen silah Afrin'deki PYD'lilere gönderiliyor. Diğer yandan Afrin'de sınıra sıfır noktada yer altına 4 tünel kazan PYD terör örgütünün sınırın Türkiye tarafında artan denetimler sebebi ile kaçakçılık faaliyetlerine ara verdiği bildiriliyor. Şeyh Hadid bölgesinde kazılan tünellerden Islahiye-Amanos dağlarına açılan koridor açan Suriye PKK'sı Afrin-Türkiye bağlantısını da büyük oranda bu yolla gerçekleştiriyor.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Editörün Seçtikleri
Haberler