Sami Neser / SHA - Suriye Haber Ajansı Kurucu

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

RAKKA'DA İĞRENÇ BİR BATI OYUNU!

26 Mayıs 2016 Perşembe
Rakka.. Suriye'de Esed'in zulmünden özgürleştirilen ilk şehir.. Tam 3 yıl önce yani 2013 yılında direnişçiler tarafından özgürleştirilen Rakka, Suriye halkı için büyük zaferin ilk adımları olarak nitelendirilmişti. Üzerinden fazla zaman geçmeden yani 2014 yılında ise terör örgütü DAEŞ, zaferin sembolü haline gelen ve direnişçilerin elinde olan Rakka'ya saldırarak şehri ele geçirdi. O günden bu güne, sözde DAEŞ ile savaşmak için Suriye'ye giren uluslararası koalisyon güçleri Suriye'nin farklı bölgelerini %95'lik bir oranda bombalarken, DAEŞ'in ana merkezi olan Rakka'yı %5'lik gibi küçük bir oranda bombaladı. 
 
Zamanla Suriye'de güvenli bölge olarak sayılacak (hava saldırılarının olmaması nedeni ile) Esed bölgelerine DAEŞ'in ana merkezi Rakka eklendi. (Suriye'deki masum halkın birçoğu hava saldırıların ve bombardımanların olmaması nedeni ile Esed ve DAEŞ bölgelerine göç eder oldu) Batının Suriye oyunu gereği Rakka'yı ele geçiren DAEŞ'İN şimdi de yine bir batı oyunu olan Kürdistan'ın kurulması için Rakka'yı teslim etmesi gerekiyor. 
 
Uluslararası koalisyonun hava desteğini ve silah desteğini alan terör örgütü PKK'nın Suriye kolu YPG/PYD Rakka'yı DAEŞ'ten temizleme operasyonu başlattı. DAEŞ bahanesi ile Felluce'de olduğu gibi Rakka'da da, olan Sünni halka olacak. Rakka'da Sünni katliamı üzerinden Kürdistan'a bir adım daha yaklaşılmak isteniyor. 
 
Şöyle bir baktığımızda aslında Suriye'nin karışık olmadığını görebiliriz. Kimin kime hizmet ettiği kimin ne olduğu gayet açık ve belli. Öyle igrenç bir oyunun içerisindeyizki tüm dünya, bir avuç müslümanı yok etmek için bütün imkanlarını seferber ediyor. 
 
Ama ALLAH'IN İZNİ İLE HAK GALİP GELECEK!
 
Sami NESER
Bu yazı toplam {} defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Editörün Seçtikleri
Haberler