Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ramazanın ilk haftasında Suriyede 224 sivil katledildi
15 Haziran 2016 Çarşamba

Ramazan'ın ilk haftasında Suriye'de 224 sivil katledildi

Suriye'deki iç savaş ve çatışmalar Ramazan ayında da hız kesmedi. Ramazan ayının ilk haftasında Suriye'de aralarında kadın ve çocukların da olduğu 224 sivil yaşamını yitirdi.
Suriye'deki iç savaş ve çatışmalar Ramazan ayında da hız kesmedi. Ramazan ayının ilk haftasında Suriye'de aralarında kadın ve çocukların da olduğu 224 sivil yaşamını yitirdi.
 
Ajansların haberine göre; Suriye İnsan Hakları Gözlemevi yaptığı açıklamada, Suriye'de Ramazan ayının ilk haftasında 67'si çocuk, 28'i kadın olmak üzere toplam 224 kişinin hayatını kaybettiğini belirtti.
 
Açıklamada ayrıca, Esed rejimi ve Rusya'ya ait savaş uçaklarının bombardımanının yanı sıra top mermileriyle ve varil bombalarıyla yapılan saldırılarda 50'si çocuk 15'i kadın olmak üzere 148 kişinin hayatını kaybettiği kaydedildi. Yine Esed güçleri tarafından düzenlenen top ve roketlerle yapılan saldırılarda 3'ü çocuk 4'ü kadın olmak üzere toplam 18 kişinin hayatını kaybettiği ifade edildi.
 
KOALİSYON GÜÇLERİNİN SALDIRISINDA 15 SİVİL HAYATINI KAYBETTİ
 
Öte yandan ABD'nin öncülüğündeki koalisyon uçaklarının saldırılarında ise 5'i çocuk 6'sı da kadın olmak üzere toplam 15 sivilin yaşamını yitirdiği belirtildi. Geri kalan şahısların ise mayın, bombalı ve silahlı saldırı ve patlamalarda hayatını kaybettiği aktarıldı.
 
Uluslararası kamuoyunun yapılan katliamlar karşısındaki sessizliğinin kınandığı açıklamada, Birleşmiş Milletler Suriye Özel Temsilcisi Staffan Mistura'ya Suriye'de işlenen suçlar için Esed rejiminin uluslararası ceza mahkemesine gönderilmesi çağrısı yapıldı.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Editörün Seçtikleri
Haberler