sayfa içeriği
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Savaşta kaybettiği evlatlarının acısını torunlarıyla dindiriyor
14 Mayıs 2017 Pazar

Savaşta kaybettiği evlatlarının acısını torunlarıyla dindiriyor

Suriye'deki savaşta bir oğlu ve damadını kaybeden, hapishanedeki 2 oğlundan da haber alamayan Suriyeli kadın, torunları sayesinde hayata tutunmaya çalışıyor.
Suriye'deki savaşta oğlunu ve damadını kaybeden, hapisteki 2 oğlundan da haber alamayan Suriyeli Semire Kurtoğlan, onlardan yadigar kalan torunlarına sarılarak acılarını ve özlemini dindirmeye çalışıyor.
 
Henüz 27 yaşındayken eşini kaybeden Kurtoğlan (55), kısıtlı imkanlarla 2'si kız 6 çocuğuna hem analık hem babalık yaptı. Savaşın başlamasıyla Suriye'de kalamayan Bayırbucak Türkmeni Kurtoğlan, yaklaşık 5 yıl önce evli bir kızıyla Türkiye'ye sığındı.
 
Bir süre sonra Suriye'de kalan bir oğlu ile 5 çocuk babası damadının ölüm haberini alan acılı anne, iki oğlunun ise tutuklandığını öğrendi.
 
Suriye'de kalan bir kızı ve oğlundan da haber alamayan Türkmen kadın, Hatay'ın Yayladağı ilçesindeki evde 7 torunu, kızı ve geliniyle 2 odalı evde yaşam mücadelesi veriyor. 
 
"Savaş hayatımızı tamamen kararttı" 
 
Kurtoğlan, genç yaşta eşinin yaşamını yitirmesinin ardından evlatlarına hem anne hem babalık yaptığını, 6 çocuğunu tek başına büyüttüğünü söyledi.
 
Çok zor günler geçirdiklerini vurgulayan Kurtoğlan, "Savaşın başlamasıyla zor geçen hayatımız tamamen karardı. Ailem dağıldı. 6 çocuğumdan sadece biri yanımda kaldı. O da dul kalan kızım. Biri savaşta öldü, ikisi hapishanede, yıllardır haber alamıyorum. Diğerlerinin de her biri bir yerde. Şu an torunlarım için yaşıyorum. Yanımda kalan 7 torunum babalarını sorduğunda gözyaşlarına boğuluyorum. Evlatlarımdan sadece birkaç fotoğraf kaldı." diye konuştu.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Editörün Seçtikleri
Haberler