Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Şehid Komutan Zehran Alluş İçin Gıyabi Cenaze Namazı Kılındı
27 Aralık 2015 Pazar

Şehid Komutan Zehran Alluş İçin Gıyabi Cenaze Namazı Kılındı

Geçtiğimiz Cuma günü şehid edilen İslam Ordusu komutanı Zehran Alluş için İstanbul'da iki camide gıyabi cenaze namazı kılındı.
Suriye muhalefetinin en etkin gruplarından olan İslam Ordusu'nun komutanı Zehran Alluş için gıyabi cenaze namazı kılındı. 
 
İstanbul'un iki farklı bölgesinde eda edilen gıyabi cenaze namazlarının ilki Üsküdar Mihrimah Sultan Camii'nde gerçekleşti. 
 
Sabah namazının ardından Mihrimah Sultan Camii'nde toplanan kalabalık önce Mescid'i Aksa'nın asla sahipsiz olmadığını belirtti ve ardından uzunca bir dua ile şehit Zehran Alluş'u andıktan sonra gıyabi cenaze namazını eda etti. 
 
Cenaze namazı sonrası konuşma yapan Gazeteci Yazar Adem Özköse "Zehran Alluş yiğit bir komutandı onun yolunu sürdüreceğiz, davamıza sahip çıkacağız" dedi. 
 
Üsküdar Mihrimah Sultan Camii'nde namaz öncesi dua;
 
namaz.20151227160427.jpg
Aynı zamanda Fatih Camii'nde de öğle namazının ardından şehit Zehran Alluş için gıyabi cenaze namazı kılındı. 
 
Fatih Camii'nde eda edilen cenaze namazının ardında "Şehit Zehran Yolun Yolumuz" "Suriye Cihadı Onurumuzdur" sloganları atıldı. 
 
Türkiye'nin birçok farklı bölgesinde eda edilen gıyabi cenaze namazlarına katılım oldukça yüksekti.
 
İslam Ordusu'nun kurucu lideri Zehran Alluş, 25 Aralık Cuma günü Şam'ın Guta bölgesinde işgalci Rus devletinin düzenlediği hava saldırısı sonucu çok sayıda İslam Ordusu komutanı ile birlikte şehid edilmişti.
 
SHA - Suriye Haber Ajansı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Editörün Seçtikleri
Haberler