Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sultan Abdulhamit Han Tugayı Komutanı Ömer Abdullah: Nöbetteyiz
06 Temmuz 2016 Çarşamba

Sultan Abdulhamit Han Tugayı Komutanı Ömer Abdullah: Nöbetteyiz

Türkmendağı’nda Esed ve Rus güçlerine karşı Ramazan Bayramı'nda da mücadeleye devam eden Türkmen Sultan Abdulhamit Han Tugayı Komutanı Ömer Abdullah, “bayramların gerçek bir bayram olması için cephedeyiz, nöbetteyiz” dedi.
Suriye'de çatışma ve bombalar altında 11'inci bayramını geçiren Türkmendağı'ndan bayram mesajı geldi. İslam alemine mesaj gönderen Türkmen Sultan Abdülhamit Han Tugayı Komutanı Ömer Abdullah, “Ecdad yadigarı topraklarda namus için, istikbal için ve bayramların gerçek bir bayram olması için cephedeyiz, nöbetteyiz” dedi. Düşmanın hiçbir kutsal tanımadığını bayramın ilk günü Esed tarafından yine her tür bombanın muhalif bölgeleri vurmaya devam ettiğini belirten Ömer Abdullah, ancak Suriye'nin üzerine çöken kara bulutların bir gün mutlaka dağılarak tüm Suriye halkının özgürlüğü tadacağını ifade etti.
 
Türkmenler, Araplar ve Kürtler Osmanlı'nın Emaneti
 
“Öncelikle tüm İslam aleminin ve Türkiye halkının bayramını canı gönülden tebrik ediyorum” diyen Abdullah, viraneye dönen köylerin ve Bayırbucak'ta sönen tüm ocakların Allah'ın izniyle bir gün yeniden canlanacağını sözlerine ekledi. Abdullah, Türkiye'de yaşayan Türkmen, Arap ve Kürtlerin Osmanlı'nın emaneti olarak görülmesi gerektiğini ve acılarının Türkiye halkı tarafından anlaşılmasını beklediklerini kaydetti.
 
Yenişafak
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Editörün Seçtikleri
Haberler