sayfa içeriği
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Suriye Dernekler Platformu Madaya için Beyoğlunda Eylem Yaptı
09 Ocak 2016 Cumartesi

Suriye Dernekler Platformu Madaya için Beyoğlu'nda Eylem Yaptı

Suriye Dernekler Platformu Madaya'da yaşanan insani krize dikkat çekmek için Beyoğlu'nda eylem düzenledi.
Suriye Dernekler Platformu üyeleri, Suriye'nin Madaya şehrinde yaşanan insani duruma dikkati çekmek için Beyoğlu'nda eylem düzenledi.
 
Galatasaray Lisesi önünde bir araya gelen gruptakiler, "Suriye'de çocuklarımız açlıktan ölüyor, ey dünya" yazılı pankart açtı.
 
Ellerinde Suriye bayrakları bulunan gruptakilerden bazıları, Türkçe, Arapça ve İngilizce "Esed ve Hizbullah Madaya'yı öldürüyor", "Madaya açlıktan ölüyor" ve "Müslüman kardeşlerinizi unutmayın" yazılı dövizler taşıdı.
 
Suriye Dernekler Platformu Başkanı Mehti Davut, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Madaya'da Esed rejiminin insanları açlıktan ölmeye sevk ettiğini belirterek, "Biz burada Madaya'da ve Suriye genelinde yaşayan insanların sesi olmaya çalışıyoruz. O insanların neler yaşadığını medyaya, insanlık için çalışan kuruluşlara, STK'lara ulaştırmaya çalışıyoruz. Şu an Madaya'da 1 kilogram şeker 100 dolar, pirinç 110 dolar. Madaya'da insanlar 6 aydır çok zor durumda yaşamaya çalışıyor. Amacımız, uygulanan ambargonun kaldırılması. BM şu an Esed yönetimindekilere gıda yardımı yapıyor. Biz uluslararası kuruluşlara sesimizi duyurarak, Madaya'ya gıda yardımı yapılmasını hedefliyoruz" şeklinde konuştu. 
 
AA
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Editörün Seçtikleri
Haberler