Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Suriye rejimi ilaç yardımlarını engellemeye devam ediyor
17 Mart 2016 Perşembe

Suriye rejimi ilaç yardımlarını engellemeye devam ediyor

BM Suriye Özel Temsilcisi Mistura'nın Danışmanı ve Norveç Mülteci Konseyi Genel Sekreteri Egeland, Suriye rejimin ilaç ve tıbbi malzemeleri yardım konvoylarından çıkarttırmaya devam ettiğini söyledi.
Uluslararası Suri'ye Destek Grubunun (ISSG) Cenevre'deki toplantılarına başkanlık eden Birleşmiş Milletler (BM) Suriye Özel Temsilcisi Staffan de Mistura'nın Danışmanı ve Norveç Mülteci Konseyi Genel Sekreteri Jan Egeland, Suriye rejimin ilaç ve tıbbi malzemeleri yardım konvoylarından çıkarttırmaya devam ettiğini söyledi.
 
ISSG İnsani Erişim Çalışma Grubu'nun 5. toplantısın ardından BM Cenevre Ofisi'de basın toplantısı düzenleyen Egeland, Suriye'de kuşatma altındaki 18 bölgeden 6'sına rejim izin vermediği için hala insani yardım gönderilemediğini ifade etti.
 
Halep ve çevresinde ihtiyaçların arttığına dikkati çeken Egeland, "İlaçlar ve tıbbi malzemeler yardım konvoylarından çıkarılmaya devam ediyor" ifadesini kullandı.
 
Kuşatma altındaki bölgelerden tahliye yapılamadığı için insanların öldüğünü belirten Egeland, ABD, Rusya ve ISSG ülkelerine ise tutukların acilen serbest bırakılması için Suriye'deki tarafla baskı yapmaları çağrısında bulundu.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Editörün Seçtikleri
Haberler