Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Suriyeden tahliye edilen ailelere İHHdan yardım
22 Nisan 2017 Cumartesi

Suriye'den tahliye edilen ailelere İHH'dan yardım

İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'de kuşatma altındaki bölgelerden tahliyeler için süren görüşmeler sonucunda Şam'dan çıkarılan ailelere acil ihtiyaç paketleri dağıttı.
Suriye'de kuşatma altındaki bölgelerden tahliyeler için Beşşar Esed rejimi ve askeri muhalifler arasında süren görüşmeler sonucunda Şam'dan çıkarılan ailelere acil ihtiyaç paketleri dağıtıldı.
 
İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Suriye Çalışmaları Koordinatörü Erhan Yemelek, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Suriye’de rejim kuşatması altındaki bölgelerden tahliye edilen mazlumlara yardım eli uzatmaya ve özellikle barınma ihtiyaçlarını karşılamaya devam ettiklerini söyledi.
 
4.20170422201253.jpg
 
Taraflar arasında yapılan anlaşma sonucunda Şam kırsalından otobüslerle çıkılan kafilelerin İdlib merkezine ulaştığını anlatan Yemelek, ailelere acil yardım malzemelerinden oluşan gıda ve giyecek yardımında bulunduklarını dile getirdi.
 
5.20170422201315.jpg
 
Yemelek, ailelerin yaşamlarını devam ettirecekleri evlere yerleştirilebilmeleri için çalışmaların da yürütüldüğünü aktardı.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Editörün Seçtikleri
Haberler