Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Suriyeli bakır ustası reklam yüzü oldu
01 Nisan 2017 Cumartesi

Suriyeli bakır ustası 'reklam yüzü' oldu

Suriye'deki savaş nedeniyle yaklaşık 4,5 yıl önce Gaziantep'e sığınan 46 yıllık bakır ustası Ali Hinki, Türk Telekom'un "Sen Yeter ki Hayal Et" reklam çekimlerinde rol aldı.
Halep'ten 4 çocuğu ve eşiyle Gaziantep'e gelen 61 yaşındaki Ali Hinki, 46 yıllık ustalığını kentte de sürdürüyor.
 
Türk Telekom'un "Sen Yeter ki Hayal Et" reklam çekimlerinde oynayan Hinki'nin fotoğrafları yurt genelindeki birçok reklam panosunda yerini aldı. Adeta bakırcılığın reklam yüzü olan Hinki, mesleğin tanıtımına katkı sağlayacak her türlü projede yer almak istiyor.
 
Hinki, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bakırcılık mesleğini babasından öğrendiğini belirtti.
 
Suriye'nin Halep kentinde okulu bitirdikten sonra babasının tavsiyesi üzerine bakırcılığa başladığını anlatan Hinki, "Babamın yanında başladığım mesleği 46 yıldan bu yana sürdürüyorum. Savaş nedeniyle yaklaşık 4,5 yıl önce Gaziantep'e geldim. Çocuklarımla birlikte bakırcılık mesleğini yapıyoruz. Çocukken bu mesleğe başlayınca kişi hızlı öğreniyor. Erken yaşta başlayan zamanla ustalaşıyor. Yaşı büyük olanlara bu mesleği öğretmek çok zor oluyor." dedi.
 
"Babamla gurur duyuyorum"
 
Hinki'nin oğlu Hasan Hinki, bakırcılık mesleğini babasından öğrendiğini belirtti. Babasının reklam filminde oynamasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Hasan Hinki, "Babam adeta meşhur oldu. Herkes onu tanıyor. Kendisiyle gurur duyuyorum. Ben de bakırcılıkla ilgileniyorum. Babamın öğrettiği bu mesleği sonuna kadar sürdürmeyi düşünüyorum." şeklinde konuştu.
 
AA
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Editörün Seçtikleri
Haberler