Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Suriyeli milli kaleci, futbol hayatını Türkiyede sürdürüyor
25 Şubat 2017 Cumartesi

Suriyeli milli kaleci, futbol hayatını Türkiye'de sürdürüyor

Ülkesinde 17 yıl futbol oynayan milli kaleci Samir Müslümani, savaş nedeniyle sığındığı Türkiye'de futbol hayatını amatör olarak devam ettiriyor.
Suriye'de 17 yıl futbol oynayan milli kaleci Samir Müslümani, ülkesindeki savaş nedeniyle sığındığı Türkiye'de futbol yaşamını amatör olarak sürdürüyor.
 
Suriye'nin 21 Yaş Altı Milli Takımı'nda ve 1. Lig ekiplerinden El-İttihad'ta forma giyen 30 yaşındaki Müslümani, ülkesindeki savaş nedeniyle vatanını terk etmek zorunda kalarak 4 yıl önce Kahramanmaraş'a yerleşti.
 
Savaşta 11 yaşındaki kardeşi ile babasını kaybeden Müslümani, annesi ve kardeşleriyle sığındığı Kahramanmaraş'ta Bölgesel Amatör Lig 2. Grup'ta mücadele eden Fidanspor'da yaklaşık 1 yıldır kalecilik yapıyor.
 
Kazandığı parayla annesi ve kardeşlerini geçindiren Müslümani, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'yi çok sevdiğini ve burada futbol oynamaktan dolayı mutlu olduğunu söyledi.
 
6.20170225133648.jpg
 
Suriye'de yaşanan bombalı saldırıda 11 yaşındaki kardeşinin hayatını kaybettiği, babasının da  savaşın ardından yaşanan kargaşada eve giren hırsızlar tarafından öldürüldüğünü anlatan Müslümanı, daha sonra annesi ve kardeşleriyle Türkiye'ye sığındıklarını belirtti.
 
Türkiye'nin kendilerine gösterdiği dostluğu ve kardeşliği hiç bir zaman unutmayacaklarını vurgulayan Müslümani, hem halk hem de yöneticilere kendilerine gösterdikleri yakınlık dolayısıyla teşekkür etti. 
 
"Türk vatandaşı olmak istiyorum"
 
Samir Müslümani, ülkesindeki futbol yaşamını Türkiye'de sürdürdüğü için mutlu olduğunu dile getirerek, şunları kaydetti:
 
"Türkiye'yi çok seviyorum. İnşallah Türk vatandaşı olmak istiyorum. Türk vatandaşı olduğumdan daha rahat edeceğim. Suriye'de hiçbir şeyim kalmadı. Suriye ile hiçbir irtibatım kalmadı. 20 yaşında Suriye Milli Takımı'nda oynadım. Olimpiyatlarda Çin'e gittim. Fidanspor'da futbol oynamayı seviyorum. Burada arkadaşlarım ve hocalarım bana çok yardımcı oluyorlar."
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Editörün Seçtikleri
Haberler